ראיונות עם בוגרי המגמה

יונתן גלאם:

המגמה ממש עזרה לי להתעצב בתור אמן ובתור צלם. עצם זה שבמגמה לומדים מגוון מאוד רחב של עולם הצילום זה דבר שאהבתי מאוד, שנוגעים בהכל. הגעתי ממקום מאוד צמא לזה, לצילום וליצור, והמגמה חשפה אותי לדברים האלו. היא הייתה ההתחלה לכל מה שעשיתי אחר כך שקשור לאומנות ולצילום.

תמיד מאוד מאוד אהבתי את הטיולים של המגמה ומאוד נהנתי מהם, תמיד הייתה תכנית מאוד מאוד מעניינת שהתכנים שנכללים בה הם תכנים שאם לא במסגרת הזאת אז לא הייתי נחשף אליהם.

אחרי המגמה עשיתי שנת שירות בגרעין אנ״ת שזה גרעין של אמנים צעירים ששם השתמשתי בצילום בעצם כדי לעשות פעילות חינוכית בטבריה ובעמק הירדן. אחרי זה נסעתי לניו יורק ועשיתי התמחות אצל אמן שקוראים גרי ליכטנשטיין במקום שקוראים לו ״MANA Contemporary״ שזה היה מטורף לגמרי כי הוא מאסטר של כל מה שקשור לאומנות ולהדפסות וזה היה ממש מדהים ללמוד אצלו, במיוחד בעיר כמו ניו יורק.

היום חזרתי לארץ ואני מציג בכל מני גלריות, הצגתי בסלון יפו לאומנות בגלריה בן עמי בגלריית צדיק ועכשיו אני עובד על פרוייקט עם אתר מאקו.

לסיום אגיד שאני מרגיש שהמגמה ממש פתחה לי את עולם האומנות, יכולתי להעז בה לעשות מה שאני רוצה וליצור מה שאני רוצה, והמגמה ממש מעולה למי שמחפש את זה.

ירון:

במגמה למדתי המון המון דברים ונורא נהנתי. אם זה היה דברים תאורטיים יותר כמו תולדות הצילום, או כל מה שקשור במצלמה, ובעיקר דברים מעשיים כמו למשל פוטושופ וסטודיו, ובכלל נהנתי גם מהמורים.

אני מרגיש שדרך הצילום נהייתי אדם קצת יותר יצירתי וחושב, וזה גם הביא אותי לאיפשהו, בהקשר הזה היום אני צלם צבאי.

אני מאמין שבעצם זה שהייתי במגמה זה מה שעזר גם שאתקבל לתפקיד כי הראתי את היכולות שלי בראיונות לתפקיד, וזה שלמדתי סטילס זה בעצם נתן את הבסיס לזה.

זיכרון שיש לי מהלימודים זה שבסך הכל היה מאוד כיף והיו לנו הרבה רגעים, ואם יש רגע שמאוד זכור לי ואהבתי זה בטיולים של המגמה שלוקחים אותנו לסדנאות מעניינות, כמו למשל לים המלח שזה היה מאוד מרגש וכיף.

בהקשר זה אני גם רוצה להגיד תודה רבה לצוות על כל השנים, אני מאוד שמח שהייתי תלמיד של המגמה ואני מאוד מקווה שיבואו עוד תלמידים ויהנו מהמגמה.

גל יצחק:

הצטרפתי למגמה כי התחלתי לצלם ממש מתי שהיא נפתחה, אפילו טיפה לפני, והמגמה הייתה נראת הכי מתאימה לי כי בגלל זה.

בפרוייקטים האישיים עשיתי פרוייקט שנקרא 365 ימים של צילום- כל יום צילמתי תמונה ואז בתוך הפרוייקט הזה היה פרוייקט פורטרטים עצמיים וזה משהו שמאוד נהנתי ממנו- זה נתן לי אפשרות לפתוח את הראש מבחינת לוקיישנים, הבעות של הגוף שלי, איך להצטלם ואיפה להצטלם.

מעבר לפרוייקט האישי היו כמה יציאות מהבית ספר- צילמנו ברחוב, נסענו לבצלאל בירושלים וזה דברים שהיו מאוד מהנים. בנוסף יש כמה חלקים עיוניים שנהנתי מהם, לצורך העניין לחקור על היסטוריית הצילום- איך הקמרה אובסקורה התפתחה למצלמה, כל הציר זמן הזה הוא משהו מאוד מעניין. לחקור על צלמים שהיו בדרך, קרטייה ברסון וכולי, זה היה מאוד מעניין לראות איך העולם הזה התפתח.

מבחינת סטודיו ותאורה, הלימודים ממש עזרו לי אחר כך כשהתחלתי לצלם אופנה, שזה גם היה במקביל בזמן המגמה כשהתחלתי לצלם מסיבות, והיום אני מצלם בעיקר חתונות.

לסיכום, המגמה נתנה לי ביטחון, ופיתחה אותי בתחום המקצועי.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now